Cide Dernekler Federasyonu, Cide’yi dünyaya tanıtıyor

Cide Dernekler Federasyonu, dergi ve belgesel hazırlayarak Cide’yi dünyaya tanıtıyor.

2011 yılında kurulan ve çatısı altında Kastamonu’nun 26 köy derneğini barındıran Cide Dernekler Federasyonu, “İnsanlığa ve Cidelilere Hizmet” söylemiyle gerçekleştirdiği kısa ve uzun vadeli projelerle dikkat çekiyor. Adını örnek sivil toplum kuruluşları arasına yazdırmayı başaran federasyon, ilk sayısını 2019 yılının ekim ayında yayımladığı Konum dergisi ve hazırladığı mini belgeselle Cide’yi dünyaya tanıtıyor.

Cide halkının sesini herkese duyuyor

Cide Dernekler Federasyonu, Konum dergisi aracılığıyla mercek tuttuğu tarih, edebiyat, spor, teknoloji, tasarım, köyler, mahalleler, kadınlar, çocuklar, iş dünyası ve cemiyet hayatına dair gelişmelerle Cidelilerin sesi oluyor. Kısa sürede ciddi bir okur kitlesine ulaşmayı başaran dergi,

3 bin adet basılarak gazete bayilerine, esnafa, resmi kurumlara ve halka ücretsiz dağıtılıyor.

Loç Vadisi, Gideros, Valla ve Gömeren Kanyonları gibi doğal güzellikleriyle dikkat çeken Cide’nin tanıtımına katkıda bulunmak için turizm acentelerine de bedelsiz olarak ulaştırılıyor. Cide Dernekler Federasyonu, Konum dergisine sığdıramadıklarını, mini belgesel haline getirerek CideDerneklerFederasyonu.com adresindeki internet sitesinden yayınlıyor.

Okunma